بیشتر بدانید!

  • معافیت از حکم منع ورود: Waiver
  • درباره ی گرین کارت امریکا
  • قرعه کشی لاتاری
  • ویزای تجاری و گردشگری
  • ویزا و گرین کارت بشر دوستانه
  • جمع آوری اطلاعات شخصی و قانون حفظ حریم خصوصی

*معافیت از حکم منع ورود

پرزیدنت ترامپ در تاریخ 24 سپتامبر 2017 حکم 9645 مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع کشورهای ایران، لیبی، کره ی شمالی، سومالی، سوریه و یمن و افراد خاصی از کشور ونزوئلا به امریکا را صادر کرد. بنابراین در صورتیکه شهروند هر یک از این کشور ها باشید، از هر طریقی که اقدام کنید درخواست شما توسط اداره مهاجرت امریکا بررسی می شود و در صورت تایید، وقت مصاحبه برایتان تنظیم می گردد. در هنگام مصاحبه افسر اداره مهاجرت معافیت شما را از حکم ریاست جمهوری بررسی می کند. درصورتی که متقاضی ویزا، شهروند یکی از این کشورها باشد، ممکن است بتواند از این حکم معاف شده و وارد امریکا شود اگر..

*درباره ی گرین کارت امریکا

در صورتی که گرین کارت آمریکا را دارید یا برای دریافت آن اقدام کرده اید و یا تصمیم به دریافت آن گرفته اید، بهتر است که از تمام جزئیات آن نیز اطلاع داشته باشید.

اقامت دائمی داشتن، مزایای زیادی دارد که شامل مواردی همچون ورود و خروج از کشور در زمان دلخواهتان می باشد اما باید شرایط و ضوابط مورد نیاز هم رعایت شود و محدودیت هایی که داشتن گرین کارت برای شما ایجاد میکند را هم در نظر بگیرید. علاوه بر این اگر هنوز گرین کارت خود را دریافت نکرده اید، محدودیت های بیشتری هنگام خروج از ایالات متحده خواهید داشت.

*لاتاری

برنامه ی لاتاری، توسط کنگره ایالات متحده به ثبت رسیده و هرساله به 55,000 نفر از ملیت هایی که مهاجرین کمتری به ایالات متحده داشته اند، امکان واجد شرایط شدن برای ویزاهایی مهاجرتی  که به نام گرین کارت شناخته میشوند، میدهد.

این برنامه “لاتاری(قرعه کشی یا بخت آزمایی)گرین کارت” یا “لاتاریDV” نام دارد زیرا برندگان آن از بین 10-12 میلیون شرکت کننده از سرتاسر جهان به طور تصادفی انتخاب می شوند.

*ویزای تجاری-گردشگری

ویزای فعالیت کاری و گردشگری ویژه اتباع خارجی است که مایل به ورود به ایالات متحده برای انجام کار (B-1) و یا تفریح (B-2) میباشند.

*ویزا و گرین کارت بشر دوستانه

اداره مهاجرت امریکا، برنامه های بشردوستانه و حمایتی را برای کمک به افرادی که برای رهایی از مصیبت، فشار، مسائل پزشکی اورژانسی و سایر شرایط اضطراری نیاز به پناهجویی و کمک دارند ارائه میکند از جمله: همسر، فرزندان و والدینی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند، قربانیان قاچاق انسان یا جرائم دیگر، قربانیان ازدواج اجباری و …

*جمع آوری اطلاعات شخصی و قانون حفظ حریم خصوصی

 دستور العمل اجرایی دسترسی به اطلاعات شخصی (FOIA) و دستور العمل اجرایی حفظ حریم خصوصی (Privacy Act)، امکان دسترسی به تاریخچه ی مهاجرتی شخص را فراهم میکند. این تاریخچه شامل مدارکی است که در اختیار وزارت امنیت، وزارت امور خارجه، اداره ی مهاجرت و گمرک و اداره ی حفاظت مرزی ایالات متحده می باشد.

فرم مشاوره مهاجرت

لطفا از طریق فرم زیر وضعیت یا خواسته خود را با ما در میان بگذارید.
whatsapp