ویزای L-1 آمریکا

با ویزای L1، شعبه شرکت خود را در امریکا تاسیس کرده و سفرهای کاری به امریکا را آغاز کنید. خودتان یا کارمندانتان.

برای دیدن مقایسه ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا لطفا از لینک زیر بازدید کنید:


فهرست مطالب:


ویزای L1 آمریکا چیست؟

ویزای L-1 یک ویزای غیر مهاجرتی است که به شرکت های خارجی این امکان را میدهد که مدیران و نیروهایی که مهارت یا دانش تخصصی دارند را از یکی از دفاتر خود در کشور دیگر به امریکا انتقال دهند.

همچنین به شرکت های سراسر دنیا (بجز ایران و کره شمالی) که سابقه فعالیت و پرداخت مالیات داشته و دارای نیروی انسانی می باشد اجازه میدهد جهت توسعه کسب و کار خود و انتقال مدیران اجرایی و نیروی متخصص به امریکا، شرکت خواهر یا زیر مجموعه خود را در ایالات متحده امریکا ثبت نمایند.  

همسر و فرزندان زیر 21 سال دارنده ویزای L1 میتوانند به همراه متقاضی اصلی به امریکا بروند. در نظر داشته باشید که پیش از آنکه فرزندان 21 ساله شوند، وکیل مهاجرتی می بایست جهت تمدید ویزا ی ایشان اقداماتی انجام دهد تا همچنان بتوانند بصورت قانونی در امریکا بمانند.

↑ برو بالا


آیا من واجد شرایط دریافت ویزای L-1 هستم؟ (ارزیابی)

↑ برو بالا


انواع ویزای L-1 

L1A
این ویزا برای صاحبان کسب و کار، مدیران ارشد و مدیران میانی مناسب است. این افراد می توانند جهت انتقال به دفتری که از قبل در امریکا ثبت و راه اندازی شده است وارد امریکا شوند و یا اینکه به امریکا بروند تا دفتر جدیدی را راه اندازی نمایند.

با فرض اینکه متقاضی سایر مولفه های مورد نیاز قانون مهاجرت امریکا را دارا باشد، ویزای L-1A میتواند حداکثر برای مدت 7 سال اعتبار داشته باشد. افراد متقاضی این ویزا ممکن است یک سال پس از ورود به امریکا واجد دریافت گرین کارت امریکا شوند. بنابراین برنامه ریزی دقیقی توسط وکیل مهاجرتی شما باید انجام پذیرد.

L1B
این نوع ویزا برای افرادی که مهارت یا دانش تخصصی دارند مناسب است و با فرض اینکه متقاضی سایر مولفه های مورد نیاز قانون مهاجرت امریکا را دارا باشد، حداکثر تا 5 سال اعتبار دارد.

مهم است بدانیم که درخواست کننده هر یک از انواع ویزای L، کارفرما میباشد.(شرکت موجود یا تازه تاسیس در امریکا)

درصورتیکه فرد مورد نظر قبلا با ویزای کار دیگری نظیر ویزای H در امریکا مشغول به کار بوده باشد، مدت زمانی که در امریکا حضور داشته است از حداکثر مدت اعتبار مجاز این ویزا که در بالا به آن اشاره شد کسر خواهد گردید.

معمولا ویزای صادر شده برای صاحبان یا مدیران کسب و کار که جهت تاسیس و راه اندازی دفتر خود به امریکا می آیند، یک سال اعتبار خواهد داشت و قدم های لازم جهت تمدید ویزای ایشان میبایست برداشته شود.

L1 Blanket
شرکت های بزرگ که تعداد نیروهای بیشتری دارند ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای Blanket شوند. اخذ تاییدیه ویزای L-1 Blanket، پروسه دریافت ویزای L-1 را برای سایرکارمندان در آینده آسان تر و کوتاه تر می کند.

به این صورت که برای موارد بعدی تنها لازم است کپی ویزای L-1 Blanket را به مدارک فرد مورد نظر ضمیمه کنند که به طور قابل ملاحظه ای زمان و هزینه ی پروسه را کاهش خواهد داد. زیرا داشتن ویزای L-1 Blanket بر قانونی بودن و واجد شرایط بودن شرکت درخواست کننده ی ویزای L-1   صحه می گذارد.

↑ برو بالا


شرایط ویزای L-1

الف- شرایط درخواست کنندگان ویزا:

  • میبایست بین شرکت اصلی در خارج از امریکا و شرکت داخل امریکا ارتباط وجود داشته باشد. انواع ارتباط عبارتند از : شرکت مادر، زیرمجمومه، شعبه، شراکت. علاوه بر این شرکت خارج از امریکا می بایست به کار خود ادامه دهد زیرا این ویزا برای افرادی  است که  سابقه کار در شرکت مورد نظر را در خارج از امریکا داشته باشند.
  • بعلاوه شرکت یا نهاد امریکایی می بایست در امریکا و حداقل در یک کشور دیگر  به عنوان کارفرما فعالیت داشته باشد . این بدان معنا است که آنها می بایست به صورت فعال و مستمر در حال ارائه کالا یا خدمات باشند نه اینکه تنها یک دفتر در خارج از خاک امریکا داشته باشند.

ب- شرایط کارمند یا فردی که قرار است به امریکا منتقل شود:

  • فرد مورد نظر می بایست در زمان درخواست ویزا مدت یک سال پیوسته را ظرف 3 سال گذشته در شرکت مورد نظر 

در سمت های مدیریتی، اجرایی و یا  نیروی متخصص کار کرده باشد.

  • میبایست مدارک کافی دال بر ترک ایالت متحده امریکا به محض تکمیل و انجام کار و ماموریت مورد نظر ارائه شود. چنانچه آفیسر سفارتخانه ( یا اداره مهاجرت ) قانع نشود که نیت فرد ماندن موقتی در امریکا است درخواست ایشان رد خواهد شد. 

ج- چنانچه فرد مورد نظر قصد راه اندازی دفتر جدید را در امریکا داشته باشد: 

  • بر خلاف EB-5 ، حداقل میزان سرمایه گذاری تعریف نشده است . برای مثال اگر مبلغ 200 هزار دلار برای تاسیس و راه اندازی شرکت زیرمجموعه کسب و کار شما در امریکا کافی و معقول باشد و بتوانید اداره مهاجرت را بر این امر قانع کنید ، بسادگی می توانید واجد شرایط سرمایه گذاری کوچکتری شوید .  این درحالی است که بتوانید ثابت کنید مبلغ مورد نظر شما برای سرمایه گذاری برای نوع کسب و کار شما کفایت می کند.
  • اگر مدیران عالی و مدیران میانی، و صاحبان کسب و کار با ویزای L-1A به امریکا بروند، انتظار می رود که زمینه را برای راه اندازی بیزنس خود در امریکا مهیا کنند. این شامل فعالیت هایی نظیر اجاره ی دفاتر جدید ، و تجهیز آنها به وسایل مورد نیاز و استخدام نیروی انسانی بر مبنای طرح توجیهی ارائه شده می باشد.

    بدیهی است فرد مذکور می بایست اختیار و اجازه تصمیم گیری جهت مدیریت فعالیت های روزانه شرکت امریکایی را از سوی شرکت مادر داشته باشد بنابراین کاملا واضح است که این فرد می بایست در یکی از سمت های تصمیم گیرنده به استخدام شرکت درآمده باشد هم از این جهت که موفقیت کسب و کار را تضمبن نماید و هم مولفه های مورد نظر سازمان مهاجرت امریکا رعایت شده باشد.
  • بیزنس مورد نظر در امریکا میبایست ظرف مدت یک سال از صدور ویزای L-1 فعالیت خود را آغاز کند.

↑ برو بالا


آخرین پرونده های تاييد شده موكلین ما

تاييدات اخير L-1 دفتر ما