آیا در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا حضور دارید؟

کارت ۳ ماهه کامبو (Combo Card)

یک فرصت منحصربه‌فرد برای ایرانیانی که به طور قانونی در ایالات متحده حضور دارند فراهم شده است. از سال ۲۰۲۲ (RIA 2022)، این امکان ایجاد شده که بتوانید در عرض ۳ ماه پس از ثبت درخواست EB-5، کارت کامبو دریافت کنید. این کارت به شما اجازه می‌دهد در حالی که منتظر دریافت گرین کارت اصلی خود هستید، بدون هیچ محدودیتی کار کنید و به داخل و خارج از ایالات متحده سفر کنید. 

کارت کامبو به افرادی که برای ویزای مهاجرتی، نظیر EB-5، اقدام می‌کنند، صادر می‌شود و به آن‌ها اجازه کار و سفر می‌دهد. به همین دلیل به این کارت، کارت کامبو گفته می‌شود. برای دریافت کارت کامبو، بایستی به مدت سه‌ماه از طریق سرمایه‌گذاری EB-5 اقدام نمایید و از این امکان ویژه بهره‌مند گردید.

شبه گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری EB-5

گرین کارت آمریکا ۳ ماهه

ویزای سرمایه‌گذاری، شبه گرین کارت یا EAD Combo Card است که یک نوع ویزای جدید سرمایه‌گذاری از نوع EB-5 است. با گرفتن شبه گرین کارت، بعد از ۲ ماه می‌توانید با آن مسافرت کنید. با سرمایه‌گذاری و گرفتن شبه گرین کارت، در واقع هم از مزایای داشتن گرین کارت برخوردار می‌شوید (برای اقامت) و هم دارای یک کارت شناسایی و هویتی هستید که می‌توانید از آن برای گرفتن خدمات شهری و بانکی و غیره استفاده کنید. به همین دلیل است که به آن کارت هویت ترکیبی هم می‌گویند.

شبه گرین کارت از طریق ویزای L-1 یا گسترش شرکت

قابل توجه اتباع خارجی (غیر آمریکایی) که کسب و کارهای موفقی در خارج از ایران، سوریه یا کره شمالی دارند: 

آیا شما فردی بلندپرواز هستید و به دنبال گسترش کسب و کار خود و افتتاح شعبه جدیدی در آمریکا هستید؟ دفتر حقوقی مهاجرتی لامکس با دو دهه تجربه حقوقی همراه شماست تا رؤیای شما را به واقعیت تبدیل کند. ما به کارآفرینانی مانند شما برنامه‌های شخصی‌سازی شده‌ای ارائه می‌دهیم تا شعبه خود را در بازار آمریکا تأسیس کنند. با تمرکز بر میزان امکان‌پذیر بودن ویزا، در طول فرآیند کمک‌های حقوقی جامعی را به شما ارائه می‌دهیم.

اگر کسب و کار موفقی داشته باشید که فعال باشد و حداقل یک سال در ایران فعالیت داشته باشد، می‌توانید یک دفتر در آمریکا باز کنید و پس از ۳ ماه ویزای L-1 می‌گیرید. تأییدیه آن (Approval) هم بعد از دو هفته می‌آید. به ویزای L-1، ویزای گسترش کسب و کار در آمریکا هم می‌گویند. بعد از گرفتن ویزای L-1 و راه انداختن دفتر جدید، با ارائه مستندات (نشان دهید شرکت‌تان در آمریکا فعالیت دارد) می‌توانید تقاضای «تغییر وضعیت» کنید و اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت را بگیرید.


شبه گرین کارت آمریکا

من که الان در آمریکا هستم، می‌توانم اقدام کنم؟
بله، می‌توانید از طریق ویزای سرمایه‌گذاری و با حداقل سرمایه هم برای شبه گرین کارت (کارت هویت ترکیبی) اقدام کنید. کافی است که با ما تماس بگیرید.

آیا مهم است که با چه ویزایی در آمریکا هستم؟
خیر. فرقی ندارد که با چه ویزایی (توریستی یا کار و غیره) در آمریکا هستید.

هرجای آمریکا باشم می‌توانم برای گرین کارت اقدام کنم؟
جهت اقدام برای شبه گرین کارت باید در یکی از ایالات‌های کالیفرنیا، نیویورک، تگزاس، فلوریدا، شیکاگو یا واشنگتن (ایالت واشنگتن در شرق آمریکا) باشید.

چرا به آن شبه گرین کارت می‌گویند؟
چون خیلی از ویژگی‌های گرین کارت را دارد. مثلاً تا قبل از این‌که گرین کارت دائم شما صادر شود، می‌توانید از آن به عنوان سند هویتی، اجازه کار (Work Permit) و برای سفر استفاده کنید. در واقع کلمه Combo به معنی ترکیبی است و دلیل این نامگذاری هم این است که شبه کارت یک کارت هویتی ترکیبی است و همزمان هم به شما اجازه اقامت آمریکا و سفر می‌دهد (مثل گرین کارت) و هم مشخصات هویتی شما در آن ثبت شده است.

نام کامل شبه گرین کارت EAD Combo Card است که در آن EAD به معنی مدرک مجوز استخدام است (Employment Authorization Document) پس یعنی شما با شبه گرین کارت از طریق سرمایه‌‌گذاری EB-5 درست مثل کسی که گرین کارت دارد از همان ابتدا اجازه کار دارید.

چطور می‌توانم برای شبه گرین کارت اقدام کنم؟
باید برای ویزای سرمایه‌گذاری اقدام کنید.

چه فرقی با گرین کارت از طریق ویزای EB-5 دارد؟
در واقع شما در نهایت از طریق سرمایه گذاری EB-5 گرین کارت خود را می‌گیرید اما فرق شبه گرین کارت این است برای گرفتن شبه کارت (Combo Card) نیازی نیست همه مبلغ ۸۰۰ هزار دلار را بپردازید.

چقدر باید سرمایه‌گذاری کنم؟
مثل ویزای EB-5، مقدار سرمایه برای گرفتن شبه گرین کارت هم ۸۰۰ هزار دلار است اما شما می‌توانید با حداقل سرمایه هم برای شبه گرین کارت آمریکا اقدام کنید.

شروع EB-5 با مبلغ کمتر
خبر خوب:
شما لزوماً نیازی ندارید که از همان ابتدا با مبلغ کامل (۸۰۰ هزار دلار) شروع کنید.

قانون EB-5 این امکان را به شما می‌دهد که با مبلغ کمتری شروع کنید، به شرطی که بتوانید ثابت کنید که در زمان درخواست این مبلغ را در دسترس داشتید. ممکن است با محدودیت‌های انتقال ارز مواجه شده باشید، در انتظار وام بوده‌اید یا نیاز به فروش ملکی داشتید. تا زمانی که می‌توانید نشان دهید که دارایی‌هایتان در حال نقد شدن بودند، می‌توانید با مبلغ کمتر شروع کنید و مابقی را بعداً سرمایه‌گذاری کنید.

برای کسانی که در مراکز منطقه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کنند، بسیاری از آن‌ها اجازه می‌دهند با مبلغ کمتری شروع کنید. ما می‌توانیم شرایط توافق اقساطی شما را با این مراکز مذاکره کنیم. مزیت این کار؟ شما می‌توانید فرآیند EB-5 خود را بدون انتظار آغاز کنید و کار خود را با مبلغ کمتر شروع کنید تا زمانی که دارایی‌هایتان را نقد کنید یا وجوه مورد نیاز را انتقال دهید.

چقدر طول می‌کشد شبه گرین کارت بگیرم؟
بعد از ۳ ماه (۹۰ روز) می‌تواند شبه گرین کارت (Combo Card) را بگیرید.


ویزای L-1 آمریکا

برای ویزای L-1 چه شرایطی باید داشته باشم؟
برای واجد شرایط بودن، شرکت خارجی شما باید حداقل یک سال سابقه اثبات‌شده در سه سال گذشته داشته باشد و لازم است که کارکنان و مدارکی مبنی بر کسب و کار سودآور و کارآمد داشته باشید. 

ویزای L-1 چه مزایایی دارد؟
۱: همسر شما ویزای L-2 و مجوز کار بدون محدودیت دریافت خواهد کرد. 
۲: فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال شما از ویزای L-2 با امکان کار یا تحصیل در مدارس عمومی یا خصوصی در ایالات متحده بهره‌مند خواهند شد. 
۳: راه خود را به سوی گرین کارت با استفاده از EB-1c هموار کنید. این امکان وجود دارد که شرکت خود شما می‌تواند شما و خانواده‌تان را برای گرین کارت حمایت مالی کند. 
۴: هیچ سرمایه‌گذاری حداقلی مورد نیاز نیست: مبلغ سرمایه‌گذاری شما بستگی به نیازهای کسب و کار شما برای رونق خواهد داشت. 

اگر شرکتم در ایران باشد هم می توانم ویزای L-1 بگیرم؟
ما می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم تا چطور فعالیت خود را در کشورهای دیگر گسترش بدهید و برای گرفتن ویزای L-1 واجد شرایط شوید.

چقدر طول می‌کشد که ویزای L-1 آمریکا را بگیرم؟
شما می‌توانید با سه ماه (۹۰ روز) حضور در آمریکا، شبه گرین کارت را بگیرید.

اگر هر بیزنسی داشته باشم برای گرفتن L-1 قابل قبول است؟
نوع کسب و کار شما مهم نیست و کافی است که شرکت و فعالیتی که در ایران داردی حداقل یک سال فعالیت داشته باشد.

آیا می‌توانم خانواده خود را هم بیاورم؟
بله. همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال شما هم می‌توانند با شما به آمریکا بیایند. همسر شما هم اجازه کار خواهد داشت.

آیا گرفتن ویزای L-1 به معنی گرین کارت است؟
خیر. شما باید دفتر شرکت خود در آمیکرا را راه بیندازید و کسب و کار خود را به مدت یک سال پابرجا نگه دارید تا اداره مهاجرت آمریکا به شما گرین کارت بدهد.

برای پیمایش پیچیدگی‌های فرآیند ویزای L-1 به لامکس اعتماد کنید. ما این امکان را برای شما فراهم می‌کنیم که فرصت‌های رشد جدید را باز کنید و افق‌های تجاری خود را در بازار پویای آمریکا گسترش دهید. 

لطفاً قبل از هر گونه اقدام، با یک وکیل مهاجرت آمریکا مشاوره نمایید، زیرا هر پرونده‌ای دارای خصوصیات مختلفی است و شرایط شما باید به عنوان اولویت مدنظر قرار گیرد.

توجه داشته باشید که محتوای این بخش به عنوان مشاوره حقوقی تلقی نمی‌شود و صرفاً به عنوان اطلاعات عمومی ارائه شده است. برای دریافت مشاوره حقوقی معتبر، لطفاً با ما یا یک وکیل مهاجرت تماس بگیرید.

پرسشنامه ارزیابی شرایط گرفتن شبه گرین کارت

برای دیدن فرم چند لحظه صبر کنید.