اقامت مشروط برای کارآفرینان بین‌المللی

طبق یک قانون جدید، فرصت‌هایی برای راه‌اندازی و مدیریت کسب‌وکار در ایالات متحده برای کارآفرینان، همسر و فرزندان زیر بیست و یک سال آنها به مدت موقت فراهم شده است.

این برنامه ابتدا در دوره دولت اوباما ایجاد گردید، اما اخیراً در دولت فعلی با ارائه قانون بین‌المللی کارآفرین (IER) به اجرا درآمده و در حال حاضر پرونده‌هایی در حال تشکیل می‌باشند.

سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) اجازه اقامت مشروط را با شرایط خاص به افرادی اعطا می‌نماید که ثابت کنند اقامت آن‌ها در ایالات متحده از طریق ورود به عرصه کسب و کار، به نفع عموم عمل خواهد کرد. کارآفرینان در ابتدا اجازه اقامت به مدت دو سال و نیم را دریافت خواهند کرد و پس از تأیید برای دریافت اقامت مجدد، دوره دیگری به مدت دو سال و نیم را دریافت می کنند ، که جمعاً به حداکثر پنج سال اقامت موقت می‌رسد.

این اقامت دائم یا ویزای غیرمهاجرتی نیست، که هر دو باید به صورت جداگانه درخواست شوند. پس از تأیید، اگر فرد کارآفرین در ایالات متحده حضور دارد، موظف است ایالات متحده را ترک کند تا بتواند با اجازه مجدداً وارد شود.

برای واجد شرایط بودن، لازم است حداقل ۱۰ درصد سهم در کسب و کار نوپا را داشته باشید و نقشی مرکزی و فعّال در عملیات آن داشته باشید.

کسب و کار نوپا و استارت‌آپ باید یک نهاد تجاری آمریکایی باشد که به طور قانونی در ایالات متحده تجارت می‌کند. این نهاد باید پنج سال قبل از درخواست اقامت مشروط تشکیل شده باشد و همچنین باید پتانسیل قابل توجهی برای رشد سریع و ایجاد اشتغال داشته باشد.

احتمال دارد که شما به صورت فردی، سرمایه گذاری نمایید، اما تنها سرمایه‌گذاری‌هایی که از سوی یک سرمایه‌گذار واجد شرایط صورت گیرد، به عنوان حداقل میزان سرمایه‌گذاری محاسبه خواهد شد.

شما باید به صورت مستند نشان دهید که نهاد کسب و کار شما در 18 ماه گذشته مبالغ زیر را دریافت کرده است:

  • سرمایه‌گذاری باید حداقل مبلغ مورد نیاز را از سوی یک سرمایه‌گذار واجد شرایط داشته باشد (در حال حاضر ۲۶۴,۱۴۷ دلار)
  • دریافت یک جایزه شایسته یا کمک هزینه با حداقل میزان مشخص شده، از سوی یک نهاد دولتی، فدرال، ایالتی یا محلی ایالات متحده (در حال حاضر ۱۰۵,۶۵۹ دلار)
  • در صورتی که نهاد تازه تأسیس نتواند سطوح مالی ذکر شده را برآورده کند، می‌توانید با ارائه شواهد دیگری که قابل اعتماد و قانع‌کننده باشند، پتانسیل چشم‌گیر نهاد برای رشد سریع و ایجاد شغل را نشان دهد.

اگرچه امکان سرمایه‌گذاری شخصی یا تأمین منابع مالی اضافی از سوی شما در نهاد وجود دارد، اما لازم به ذکر است که تنها سرمایه‌گذاری‌های دارای شرایط لازم از طرف یک سرمایه‌گذار واجد شرایط، در حداقل میزان سرمایه‌گذاری محاسبه می‌گردند.

سرمایه گذار واجد شرایط:

  • شخصی است که شهروند ایالات متحده یا مقیم دائمی قانونی ایالات متحده است، یا یک سازمان که در مرزهای ایالات متحده قرار دارد و تحت یک نهاد حقوقی که طبق قوانین ایالات متحده یا ایالتی سازماندهی شده، عمل می نماید و تحت کنترل مستقیم و غیرمستقیم شهروندان یا مقیمان دائمی قانونی ایالات متحده می باشد.
  • به طور منظم، سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه در نهادهای نوپا انجام می‌دهد که در نتیجه، از نظر درآمدزایی یا ایجاد شغل، رشد قابل توجهی را نشان می‌دهند.
  • در طول پنج سال گذشته:
    •  سرمایه‌گذاری‌هایی در نهادهای نوپا برای دریافت سهام، بدهی قابل تبدیل یا دیگر اوراق قابل تبدیل  که معمولاً در معاملات تأمین مالی در صنایع مربوطه به کار می‌روند، انجام داده باشد. کل مبلغ سرمایه گذاری شده در این راه طی پنج سال گذشته یک مقدار مشخص است. (در حال حاضر ۶۳۳,۹۵۲ دلار)
    • بعد از انجام سرمایه‌گذاری توسط افراد یا نهادهای واجد شرایط، باید دو شرکت که در آنها سرمایه‌گذاری انجام شده، حداقل پنج موقعیت شغلی کیفی ایجاد کنند یا حداقل مقدار درآمد را تولید کرده باشند (در حال حاضر 528,293 دلار) و میانگین رشد سالانه درآمد حداقل 20 درصد باشد.

در صورتی که فکر می کنید واجد شرایط این قانون جدید باشید، ما می‌توانیم به شما کمک کنیم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized