تأثیر توقف دولت بر مهاجرت 

بار دیگر ایالات متحده آمریکا با احتمال توقف دولتی مواجه است. سال مالی دولت فدرال از 1 اکتبر هر سال تا 30 سپتامبر سال بعد می باشد. با نزدیک شدن به این زمان (30 سپتامبر 2023)، به نظر می‌رسد که ممکن است کنگره درتوافق در خصوص بودجه دچار مشکل گردد که ممکن است این امر، به توقف دولتی منجر شود. اما این مسئله چه تأثیراتی در پی خواهد داشت؟ 

به زبان ساده، توقف دولتی زمانی رخ می‌دهد که کنگره نتواند تا پایان سال مالی بر بودجه ی سالیانه توافق کند. این امر منجر به تعطیلی تمام عملیات غیرضروری دولت تا زمان رسیدن به توافق بر بودجه می‌شود. 

خبر خوب این است که پردازش اغلب درخواست‌های مهاجرتی در سازمان مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS) بدون وقفه ادامه خواهد داشت، زیرا USCIS متکی به پرداخت کاربران می باشد و وابستگی مالی مستقیم به دولت دولت فدرال ندارد. این بدان معناست که درخواست‌های مبتنی بر ویزای خانواده یا کارمندانی که به دنبال تمدید ویزای کاری خود هستند، یا از طریق فرآیند گرین کارت (پس از گواهی کار) پیش می‌روند، امکان ادامه ی این کار را دارند به استثناء افرادی که نیاز به گواهی از سوی وزارت کار دارند، چرا که این وزارت خانه معمولاً در زمان توقف دولتی تعطیل می گردد. این امر تأثیر ویژه‌ای بر درخواست‌هایی دارد که ملزم به دریافت گواهی از سوی وزارت کار هستند، مانند گروه  ویزاهای  H-1B، E-3، EB-2 و .EB-3 

ما توصیه می‌کنیم که از طریق اخباردر مورد توقف دولتی آگاه شوید و راهنمایی در مورد چگونگی پیشرفت در این دوره نامعلوم را جستجو کنید. 

لطفاً توجه داشته باشید: 

محتوای وب‌سایت ما صرفاً به منظور اهداف آموزشی است و به منزله ی  مشاوره ی حقوقی یا ایجاد رابطه وکیل-موکل نمی باشد. 

لطفاً برای هر سوال خاص مرتبط با پرونده ی خود، با یک وکیل مهاجرتی که تجربه ی کار در زمینه ویزای EB-5 را دارد مشورت نمایید. 

مشاوره ی حقوقی در زمینه ی سوالات خاص، می بایست پس از ایجاد تعهد رسمی (یعنی انعقاد قرارداد با وکیل مهاجرت) دریافت گردد.