تغییرات عمده در فرم ها و هزینه های اداره مهاجرت

تغییرات عمده در فرم ها و هزینه های USCIS: آیا باید پیش از ارسال درخواست صبر کنیم؟

در تاریخ 3 آگوست 2020 اداره مهاجرت آمریکا قوانین نهایی در خصوص هزینه فرم ها را صادر کرد. این قانون، تغییراتی در هزینه های برخی از برنامه های مهاجرتی ایجاد میکند و نسخه های جدیدی از فرم های مهاجرتی را ارائه میدهد. همچنین برخی از معافیت های هزینه ها را حذف میکند، الزامات معافیت از هزینه را تغییر میدهد و محدودیت های فرایند پرمیوم را اصلاح میکند. طبق این قانون اداره مهاجرت، هزینه ها با افزایش متوسط 20 درصدی تنظیم میشوند.

از این رو، این قانون شامل افزایش قابل توجهی در هزینه های برخی از فرم های مهاجرتی همچون فرم درخواست I-129 که مختص کارمند غیر مهاجر میباشد، فرم درخواست I-130 که برای اقوام خارجی است، فرم I-526 که برای سرمایه گذار خارجی و درخواست نامه I-539 که برای تمدید/تغییر وضعیت غیرمهاجرتی است، میشود.

از سوی دیگر هزینه ی برخی از فرم های متداول USCIS کاهش خواهند یافت. برای مثال هزینه ی فرم مهاجرتی I-140 که مختص کارمند خارجی است، در حال حاضر 700دلار است ولی بر اساس قانون جدید به 555 دلار کاهش خواهد یافت.

علاوه بر این اداره ی مهاجرت قصد ارائه نسخه های جدیدی از فرم های دیگری همچون  I-129، I-764 و N-600 N600A نیز داشت. همچنین اداره مهاجرت فرم I-129 را بر اساس نوع ویزا تغییر خواهد داد (برای مثال ویزای L، E، H1، O و غیره)

قانون نهایی قرار بود که در تاریخ 2 اکتبر 2020 به اجرا درآید اما در تاریخ 29 سپتامبر 2020 دادگاه شمال کالیفرنیا دستور اجرای مقدماتی اعمال تغییرات در هزینه ها و تغییرات در برخی از الزامات درخواست های مهاجرتی را به اداره مهاجرت آمریکا صادر کرد. در حال حاضر (تا زمانی که دستور دادگاه در حال اجراست) اداره مهاجرت نسخه ها و هزینه های فعلی را میپذیرد.

به این ترتیب، اگر قصد اقدام برای اقوام خود در خارج از کشور را دارید و یا میخواهید جهت دریافت ویزاهای غیرمهاجرتی L-1 یا E-2 اقدام کنید اما قصد پرداخت هزینه ی بیشتر و یا درگیری با مسائل پیچیده را ندارید، با LAWMAKS به شماره 212-500-0905 تماس حاصل نمایید تا مشاوره تخصصی بر اساس پرونده خود دریافت کنید.

توجه: محتوای این خبرنامه نباید به عنوان مشاوره ی حقوقی در نظر گرفته شود.  پیشنهاد میکنیم که برای پاسخگویی به سوالات مهاجرتی خود و آشنایی با قوانین مهاجرت، با یک وکیل مهاجرت تماس حاصل فرمائید. همچنین این مطالب متعلق به LAWMAKS می باشد و نباید توسط هیچ شخص یا نهادی به هرشکلی کپی یا توزیع شود.