درخواست بی‌سابقه: USCIS دور دوم قرعه‌کشی H-1B برای سال مالی 2024 را انجام می‌دهد.

در یک رویداد غیرمنتظره، اداره ی مهاجرت آمریکا (USCIS)، ملزم به انجام دور دوم قرعه‌کشی H-1B برای سال مالی 2024 شده است. قرعه‌کشی H-1B که به طور معمول هر سال در ماه مارچ برگزار می‌شود، به صورت تصادفی متقاضیان این ویزای پرطرفدار غیرمهاجرتی را انتخاب می کنند.  

نیاز به قرعه‌کشی دوم از تقاضای فوق‌العاده بالای این ویزا و برای رسیدن به سقف سالیانه 85,000 ویزا ناشی می‌شود، که شامل 65,000 ویزای برای متقاضیان عمومی و 20,000 ویزای اضافی برای کارمندان متخصص است. امسال اداره ی مهاجرت (USCIS)، 780,000 درخواست از سوی کارفرمایان را ثبت کرده است، که نشان‌دهنده یک افزایش 61 درصدی نسبت به رکورد بالاترین تعداد درخواست ها در سال گذشته است. موج بالای افزایش درخواست‌ها، نگرانی‌هایی در خصوص سوءاستفاده احتمالی ایجاد کرده است. ممکن است با ارسال درخواست‌های چندگانه توسط متقاضیان و کارفرمایان برای یک ذینفع، قصد سوء استفاده از سیستم وجود داشته باشد.  

در پاسخ به این روند نگران کننده، سازمان USCIS  تحقیقات گسترده ای در مورد کلاهبرداری را آغاز کرده تا از شفافیت برنامه H-1B اطمینان حاصل کند. افرادی که درخواست های تکراری ثبت کرده باشند، نه تنها احتمال رد درخواست‌ آنها وجود دارد، بلکه ممکن است متهم به پرداخت جریمه یا حتی مورد پیگرد کیفری قرار گیرند. افرادی که در قرعه‌کشی H-1B شرکت کرده‌اند و هر گونه نگرانی در مورد ثبت‌نام خود دارند، حتما می بایست از کارشناسان مهاجرت و یا وکلای مهاجرتی راهنمایی بگیرند.  

دفتر حقوقی ما درک کاملی از پیچیدگی‌ها و ناپایداری های مرتبط با فرآیند قرعه‌کشی H-1B را دارد. ما آماده ایم تا پشتیبانی جامع و مشاوره حقوقی به افراد و کارفرمایانی که درگیر پیچیدگی‌های برنامه H-1B هستند، ارائه دهیم. با آگاهی از مسائل و دریافت راهنمایی حرفه‌ای، متقاضیان می‌توانند اطمینان حاصل کنند که با مقررات مهاجرتی هماهنگ هستند و شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانند. 

همانطور که USCIS به حل چالش‌های ایجاد شده توسط افزایش درخواست‌های H-1B ادامه می‌دهد، ما به تعهد خود برای اطلاع‌رسانی به مشتریان از هر پیشامد و ارائه راهنمایی لازم برای پیمایش این مسیر در حال تغییر و تحول، ادامه می‌دهیم. 

توجه: 

محتوای وبسایت ما فقط برای اهداف آموزشی می باشد و نباید به منزله ی مشاوره ی حقوقی یا ایجاد رابطه ی وکیل – موکل قلمداد گردد. 

به منظور پاسخگویی به سوالات پرونده ی خود، لطفا با یک وکیل مهاجرت که در این زمینه تخصص داشته باشد مشورت نمایید.