موکول شدن وقت‌های بایومتریک 

سازمان مهاجرت آمریکا (USCIS)، به تازگی ابزار جدیدی به وب‌سایت خود اضافه کرده است که به متقاضیان مهاجرت و وکلا یا نمایندگان معتبر آنها این امکان را می‌دهد تا وقت‌های بایومتریک خود را تغییر دهند. 

اور ام. جادو، مدیر سازمان USCIS، به این موضوع اشاره کرد: “ما به دقت در حال کار برای بهبود تجربه مشتریان هستیم، و سعی داریم که طراحی و ارائه خدمات به گونه‌ای باشد که افراد با همه توانایی‌ها بتوانند از آنها استفاده کنند.” 

پیش از این، متقاضیان و وکلا مجبور بودند تا با سازمان مهاجرت (USCIS)  تماس بگیرند و مدت طولانی در صف انتظار بمانند تا وقت‌های بایومتریک را تغییر دهند. اکنون تنها با ساختن یک حساب کاربری آنلاین میتوانند این تغییرات را انجام دهند.  

این اقدام یک گام درتحقق دستور اجرایی EO 14058 می باشد که در خصوص تغییر تجربه ی مشتریان فدرال و ارائه خدمات برای بازسازی اعتماد به دولت می باشد.  

توجه داشته باشید که تغییر وقت‌ها فقط در شرایط خاص و یا با داشتن “علت موجه” امکان پذیر است  که به گفته USCIS شامل موارد زیر است اما محدود به این موارد نمی‌شود: 

  • بیماری، داشتن نوبت پزشکی یا بستری شدن در بیمارستان؛ 
  • سفر برنامه ریزی شده از قبل؛ 
  • رویدادهای مهم زندگی مانند عروسی، مراسم تشییع جنازه یا مراسم فارغ‌التحصیلی؛ 
  • عدم امکان حمل و نقل به محل قرارملاقات؛ 
  • عدم امکان دریافت مرخصی از کارفرما یا داشتن مسئولیت‌ مراقبت از فردی؛ 
  • تأخیر در تحویل یا عدم تحویل اعلان زمان بایومتریک؛ 

توجه داشته باشید که این خدمت فقط برای دوباره تنظیم تعیین وقت‌ها استفاده می‌شود و نمی‌تواند برای تعیین وقت اولیه مورد استفاده قرار گیرد. 

لطفاً توجه داشته باشید:

محتوای وب‌سایت ما صرفاً به منظور اهداف آموزشی است و به منزله ی مشاوره ی حقوقی یا ایجاد رابطه وکیل-موکل نمی باشد.

لطفاً برای هر سوال خاص مرتبط با پرونده ی خود، با یک وکیل مهاجرتی که تجربه ی کار در زمینه ویزای EB-5 را دارد مشورت نمایید.

مشاوره ی حقوقی در زمینه ی سوالات خاص، می بایست پس از ایجاد تعهد رسمی (یعنی انعقاد قرارداد با وکیل مهاجرت) دریافت گردد.