هدایت شهروندان ایرانی در مسائل پیچیده سرمایه‌گذاری EB-5

دنیای سرمایه‌گذاری EB-5 با چالش‌های متعددی روبه ‌رو است، به ویژه برای شهروندان ایرانی که قصد انجام سرمایه‌گذاری در این برنامه ی سودآور را دارند. در چهار دهه گذشته، روابط پرتنش میان ایران و ایالات متحده موانعی به وجود آورده‌ است که باید به دقت توسط سرمایه‌گذاران و مراکز منطقه‌ای مورد بررسی قرار گیرند.

پیش از این، دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) محدودیت‌های سختی علیه ایران در زمینه انتقال پول به دلیل تحریم‌های بین‌المللی اعمال کرده بود. نهاد های آمریکایی که پول از ایران دریافت می‌کردند، ملزم به دریافت مجوز ویژه‌ی OFAC شدند که فرآیندی پیچیده و زمان‌بر بود. با این حال، از سال 2012، استثناهایی برای سرمایه‌گذاری‌های EB-5 و E-2 اعمال شده است که برخی از مشکلاتی را که سرمایه‌گذاران ایرانی با آن روبه‌ رو می‌شوند را تسهیل می‌کند.

با این وجود، تحریم‌ها باعث بروز خلاء در زیرساخت مورد نیاز برای انتقال مستقیم پول از ایران به ایالات متحده شده است. همه بانک‌های ایرانی همچنان در فهرست ویژه ی OFAC (SDL) قرار دارند که این امر، انتقال پول را دچار پیچیدگی می‌کند.

با این حال، روش‌های جایگزینی مانند استفاده از صرافی‌ها یا مراکز مبادلات ارزی به منظور تسهیل جابجایی پول از ایران وجود دارد. اگرچه این رویکرد ممکن است در یک حوزه حقوقی مبهم قرار گیرد،  OFAC استثناهایی برای برخی از سرمایه‌گذاری‌ها اعطا کرده است.

با این حال، باید توجه داشت که سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) که مسئول بررسی پرونده‌های EB-5 است، اغلب محدودیت‌هایی اضافه بر آنچه OFAC مقرر می‌کند، اعمال می نماید.

با وجود تمامی این چالش‌ها، دفتر حقوقی ما موفقیت‌های چشمگیری برای سرمایه‌گذاران ایرانی در پرونده‌های EB-5 خود به دست آورده است. فرآیند موشکافانه ی ما در ارزیابی سرمایه‌گذاران بالقوه، به همراه شبکه قدرتمند برای انتقال سرمایه، نقش کلیدی در غلبه بر پیچیدگی‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری‌های در برنامه ی EB-5 ایفا نموده است.

با تغییر تدریجی چشم‌انداز روابط بین‌المللی، برای سرمایه‌گذاران ایرانی بسیار حائز اهمیت است که با یک وکیل متخصص که دارای تجربه لازم در راهیبابی در شبکه پیچیده مقررات و محدودیت‌ها است، همراه شوند. دفتر حقوقی ما همچنان به ارائه پشتیبانی جامع و ارائه ی راهنمایی به شهروندان ایرانی که به دنبال بهره ‌برداری از فرصت‌های ارائه‌ شده توسط برنامه EB-5 هستند، متعهد است.


لطفاً توجه داشته باشید: 

محتوای وب‌سایت ما صرفاً به منظور اهداف آموزشی است و به منزله ی  مشاوره ی حقوقی یا ایجاد رابطه وکیل-موکل نمی باشد. 

مشاوره ی حقوقی در زمینه ی سوالات خاص، می بایست پس از ایجاد تعهد رسمی (یعنی انعقاد قرارداد با وکیل مهاجرت) دریافت گردد.