ویزای کاری مهاجرتی و غیر مهاجرتی آمریکا و تفاوت آنها

اگر به دنبال مهاجرت به ایالات متحده آمریکا هستید، ویزاهای مختلفی وجود دارد که تنوع آنها می‌تواند گیج کننده باشد. از جمله ویزاهایی مانند  L-1، E-2  و F-4 وجود دارد که تفاوت آنها در ابتدا ممکن است آشکار نباشد.

به عنوان مثال ویزای EB-3  و H-1B هر دو ویزای کاری هستند که این امکان را فراهم میکنند که با داشتن قرارداد کاری اجازه ی ورود به آمریکا را داشته باشید. اما یک تفاوت مهم بین این دو ویزا وجود دارد. ویزای H-1B  یک ویزای غیرمهاجرتی می باشد و این بدان معناست که فقط به طور موقت امکان حضور در خاک آمریکا را خواهید داشت اما از سوی دیگر، ویزای EB-3 یک ویزای مهاجرتی می باشد و امکان اقامت دائم را برای دارندگان این ویزا فراهم میکند.

اولین مورد مهم در بررسی انواع ویزا ها، بررسی نوع مهاجرتی یا غیرمهاجرتی بودن آنهاست. ویزاهای مهاجرتی موجب دریافت گرین کارت و شهروندی ایالات متحده می شوند در حالی که طبق قوانین ویزا های غیرمهاجرتی، پس از انقضای ویزا شما ملزم به ترک آمریکا و برگشت به کشور خود می باشید (طبق فرم I-94). اگر شما یک ویزای غیرمهاجرتی دارید و می‌خواهید آن را تمدید کنید و یا نوع آن را تغییر دهید، دریافت مشاوره با یک وکیل حقوقی مهاجرتی متخصص برای بررسی و راهنمایی دقیق این روند ضروری می باشد.

توجه:

محتوای وبسایت ما فقط برای اهداف آموزشی می باشد و نباید به منزله ی مشاوره ی حقوقی یا ایجاد رابطه ی وکیل – موکل قلمداد گردد.