انواع سرمایه گذاری EB5

برای اخذ ویزای EB5 آمریکا دو نوع سرمایه گذاری کلی وجود دارد:

مناطق هدف: سرمایه گذاری در مناطقی از آمریکا که نرخ بیکاری بالاتری دارد

مناطق معمولی: سرمایه گذاری در مناطقی که نرخ بیکاری نزدیکتر به میانگین است

حداقل سرمایه گذاری لازم برای مناطق معمولی ۱،۰۵۰،۰۰۰ دلار آمریکاست اما حداقل سرمایه برای مناطق هدف ۸۰۰،۰۰۰ دلار است.

منطقه هدف چیست؟

مستقیم یا غیرمستقیم

صرفنظر از اینکه در منطقه هدف سرمایه گذاری میکنید یا نه، این انتخاب را دارید که یا خودتان یک کسب و کار راه بیندازید و سرمایه گذاری کنید (مثلاً یک مغازه بخرید یا شرکتی تأسیس کنید و یک فعالیت تجاری را آغاز کنید)، و یا سرمایه خود را به متولی های پروژه های بزرگ، موسوم به مراکز منطقه ای، بدهید تا آنها مدیریت اجرایی سرمایه گذاری را به عهده بگیرند.

سرمایه گذاری مستقیم

در این نوع سرمایه گذاری، خودتان بطور مستقیم در یک شرکت، فروشگاه یا هر کسب و کار دیگری سرمایه گذاری میکنید. در سرمایه گذاری مستقیم، شما مسئولیت کامل کسب و کار مربوطه را به عهده خواهید داشت.

از آنجایی که یکی از شروط اصلی تأیید سرمایه گذاری برای ویزای EB5 از طرف اداره مهاجرت آمریکا این است که حداقل ۱۰ شغل ایجاد شود، در سرمایه گذاری مستقیم، شما همچنین تعهد میدهید که از طریق سرمایه گذاری، این ده شغل را ایجاد کنید.

اما سرمایه گذاری مستقیم چالشهای خاص خود را دارد. از جمله اینکه نظارت بر امور مدیریتی و اجرایی سرمایه گذاری از راه دور برای خیلی ها امکانپذیر نیست. سرمایه گذاری غیرمستقیم راه حلی برای این چالش است.

سرمایه گذاری غیرمستقیم

در سرمایه گذاری غیرمستقیم، یکی از پروژه هایی را انتخاب میکنید که توسط دولت آمریکا لیست شده اند و نهادهای موسوم به مراکز منطقه ای (Regional Centers) متولی آنها هستند. در این نوع سرمایه گذاری، در واقع سرمایه خود را به این نهادها میسپارید تا آنها مدیریت پروژه را پیش ببرند.

معمولاً حجم پروژه هایی که مراکز منطقه ای دارند بیشتر از سرمایه ای است که افراد به تنهایی ممکن است بخواهند سرمایه گذاری کنند. بنابراین مراکز منطقه ای با مدیریت سرمایه متقاضیان مختلف، پروژه های عظیم را مدیریت میکنند و به دولت آمریکا تعهد میدهند که به ازای هر سرمایه گذار، حداقل ده شغل ایجاد شود.

یکی از خدماتی که ما به سرمایه گذاران برای ویزای EB5 ارائه میدهیم این است که با سالها تجربه در این کار و تعامل با مراکز منطقه ای مختلف، در مورد پروژه های مختلف به شما مشاوره میدهیم تا اولاً مطمئن ترین مراکز منطقه ای را انتخاب کنید که سابقه خوبی در تکمیل پروژه ها دارند و ثانیاً پروژه ای را انتخاب کنید که برای شرایط و سرمایه شما مناسب باشد.

توجه: اینکه حداقل میزان سرمایه شما چقدر باید باشد ربطی به این ندارد که سرمایه گذاری شما مستقیم است یا غیرمستقیم، و فقط بستگی به این دارد که در منطقه هدف است یا خیر. اما شما میتوانید با انتخاب پروژه های بزرگتر و معتبری که ما معرفی میکنیم، میزان سرمایه بیشتری وارد پروژه کنید.