مناطق هدف در سرمایه گذاری EB5

Targeted Employment Areas

در سرمایه گذاری برای اخذ ویزای EB5 آمریکا، مناطقی برای سرمایه گذاری مشخص شده اند که نرخ بیکاری بالاتری دارند و یا روستایی و خارج شهر هستند. به این مناطق، منطقه هدف میگویند. اگر در این مناطق سرمایه گذاری کنید (چه مستقیم چه غیرمستقیم)، میتوانید بجای ۱ میلیون و ۵۰ هزار دلار، با ۸۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری کنید.

منطقه هدف چطور تعیین میشود؟

بر اساس اطلاعات رسمی که اداره آمار آمریکا منتشر میکند، اگر نرخ بیکاری در یک منطقه بالاتر از ۱۵۰٪ میانگین نرخ بیکاری در کل آمریکا باشد، آن منطقه جز لیست مناطق هدف قرار میگیرد.

چرا منطقه بندی کرده اند؟

هدف دولت آمریکا از اعطای ویزای EB5 این است که خارجیها در شرکتها و پروژه ها سرمایه گذاری کنند تا در نهایت نرخ بیکاری پایین بیاید. بدیهی است که سرمایه گذاری و ایجاد شغل در نقاطی که میزان بیکاری بالاتری دارد، اولویت خواهد داشت.

چطور لیست مناطق هدف را پیدا کنم؟

از آنجایی که نرخ بیکاری مدام در حال تغییر است، این لیست هم دچار تغییر و اصلاح میشود. حتی در شهرهای بزرگ، ممکن است یک محله جز مناطق هدف یا اصطلاحاً Red Zone باشد و شما با ۸۰۰ هزار دلار بتوانید تشکیل پرونده بدهید اما محله مجاور و یا حتی سمت دیگر همان خیابان اصلی جز مناطق عادی باشد و حداقل سرمایه لازم برای آن منطقه ۲۵۰ هزار دلار بیشتر باشد.

ما میتوانیم مناطقی که برای سرمایه گذاری شما مناسب باشد را به شما معرفی کنیم. در خیلی از موارد، تغییر محل سرمایه گذاری از یک سمت یک خیابان به آن سمت خیابان، ۲۵۰ هزار به سود سرمایه گذار تمام شده است.