USCIS خط مشی جدیدی برای مشمولیت EAD منتشر می کند: تقویت متقاضیان در شرایط چالش برانگیز 

سازمان اداره مهاجرت آمریکا خط مشی جدیدی را با هدف ارائه کمک به افرادی که در شرایط استثنایی قرار دارند منتشر کرده است که شرایط مشمولیت برای مجوز کار (EAD) تحت شرایط اجباری را مشخص کرده است. این امر به افرادی که در شرایط چالشی قرار دارند، راه‌های جدیدی را برای دریافت مجوز کار در ایالات متحده ارائه می دهد. 

به منظور واجد شرایط شدن برای دریافت مجوزکاری اولیه در شرایط چالشی، متقاضیان باید شرایط خاصی که توسط اداره مهاجرت آمریکا مشخص شده است را داشته باشند. این شرایط عبارتند از: 

  1. متقاضی اصلی باید فرم تایید شده ی  I-140 که درخواست مهاجرتی برای کارگران خارجی می باشد را در دسته اول، دوم یا سوم مبتنی بر اشتغال داشته باشد. 
  1. متقاضی اصلی باید هنگام ثبت فرم I-765، دارای ویزای معتبر E-3، H-1B، H-1B1، O-1 یا L-1 باشد و یا در دوره ی مجاز اقامت در ایالات متحده پس از انقضای ویزای خود باشند.  
  1. متقاضی اصلی نباید درخواست تغییر وضعیت ویزا را ثبت کرده باشد. 
  1. در هنگام ثبت فرم I-765، متقاضی نباید در اولویت دریافت ویزای مهاجرتی باشد. این اولویت طبق ابلاغیه رسمی ویزا توسط وزارت امور خارجه آمریکا تعیین میگردد.  
  1. متقاضی اصلی و وابستگان وی، باید بیومتریک خود را به موقع ارائه دهند. 
  1. متقاضی و وابستگان او نباید به ارتکاب جرم یا تخطی از قانون محکوم شده باشند.  
  1. سازمان اداره ی مهاجرت آمریکا (USCIS) تعیین می کند که آیا متقاضی شرایط لازم برای صدور مجوز کار دارد. 

شرایط چالشی موارد مختلفی را شامل می‌شود، از جمله اموری مانند صدمه یا بیماری، مشکل با کارفرما یا صدمه قابل توجه به کارمند یا کارفرما. برای اطلاعات دقیق‌تر در مورد این شرایط، به وب‌سایت سازمان مهاجرت مراجعه نمایید یا با یک متخصص مهاجرت یا وکیل مشورت کنید. 

این خط مشی، گامی مهم در شناخت چالش‌های منحصر به فردی است که برخی افراد با آن مواجه اند و به آنها فرصتی برای دریافت مجوز کار ارائه می‌دهد. دفتر حقوقی ما آماده است تا به افرادی که در مواجه با پیچیدگی‌های شرایط اجباری قرار دارند کمک کند و آن‌ها را در طول این درخواست همراهی کند و تضمین می‌کند که از حقوق و منافع آن‌ها محافظت شوند. 

همانطور که سازمان مهاجرت آمریکا (USCIS)، انعطاف و نفع همگانی را اولویت خود قرار می دهد، ما به تعهد خود در ارائه اطلاعات به روز و راهنمایی تخصصی به موکلین خود پایبند هستیم.

لطفاً توجه داشته باشید: 

محتوای وب‌سایت ما صرفاً به منظور اهداف آموزشی است و به منزله ی  مشاوره ی حقوقی یا ایجاد رابطه وکیل-موکل نمی باشد. 

لطفاً برای هر سوال خاص مرتبط با پرونده ی خود، با یک وکیل مهاجرتی که تجربه ی کار در زمینه ویزای EB-5 را دارد مشورت نمایید. 

مشاوره ی حقوقی در زمینه ی سوالات خاص، می بایست پس از ایجاد تعهد رسمی (یعنی انعقاد قرارداد با وکیل مهاجرت) دریافت گردد.